Selimiye Emlak Fiyatları

Muğla Marmaris Selimiye emlak piyasası dalgalanmalar yaşamaya devam ediyor. Piyasa hareketleri iniş çıkışlarla aktivitesini sürdürüyor. Genel anlamda sektör özellikleri yanı sıra Revizyon Planı'nın yarattığı  beklenti ciddi etki unsuru. Bilindiği gibi Datça Bozburun plan hükümlerine tabi olan Selimiye Mahallesi, 30 Nisan 2014 tarihinde, Marmaris Belediyesinde 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı askıdan indirildi. yapılan tüzel kişilikler ve şahıs itirazları değerlendirilmeye alında. 2014 Kasım ayı içinde yeni gelişmeler bekleniyor.
 
Bu beklenen gelişmelerden birisi, Kapatılan İl Özel İdare Müdürlüğü'nün 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde uyguladığı G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterlerinin yeniden uygulamaya konulacak olması. Böyle bir beklenti var.
 
İkinci olarak yıl sonu gelmeden revizyon Planının gözden geçirilerek son düzenlemelerin yapılmasından sonra tekrar askıya çıkarılması.
 
Yukarıda belirttiğimiz gelişme yanında Toprak Kanunu değişikliği ile 20594 sayılı kıyı kanunu değişikliklerinin yarattığı belirsizliğin ortadan kaldırılması piyasanın bu yönde netleşmesini getirdi. İşte bu koşullarda; alıcının da satıcının da kafası biraz karıştı. Bekle ve gör eğilimi bugün için hakim konumda.

İrtibat: 0532 312 0116


 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Selimiye Emlak | Satılık Arsalar

Selimiye Evleri

Selimiye Emlak | Piyasa Haberleri