İmar Bilgileri

Bölgenin yıldızı Selimiye Emlak sektörü seçimlerin ardından beklenti oluşturdu. Satışların iyice durgunlaşmasına karşın, beklentinin etiketlediği yeni seviyelere tırmanış sürüyor. Mugla ili Büyük Şehir ilan edildi. Yasa aktif olarak 30 Mart 2014 seçimleri ardından yürülüğe giriyor. Köyler yeni statü kazanıyor. Nüfusu 500 üzerinde olan köy mahalleye dönüşecek. Bu mahalleler Marmaris’e bağlanacak. Önemli olan; İl Özel İdare Müdürlüğü’nün kapatılması.

Yeni Dönem


Bilindiği gibi G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları Özel İdare tarafından hazırlanan yönetmelik olduğundan yetki de kalkmış olmaktadır. Yasa Belediyelere imar planları hazırlama veya hazırlatma görevi vermiştir. İlgili kurumların oluru ile bu çalışmalar gerçekleşecektir.

Gelişmeleri İzliyoruz


Bu durumda inşaat müsadesi hangi koşullarda verilecektir.? Kaçak yapıların durumu ne olacaktır? Devam eden inşaatlar ve yeni tamamlananlarda yapı kullanma izin belgesi yani ruhsat alınabilecek midir? Butün bu soruların net karşılıkları alınmadan arsa satışları hacim olarak daralmıştır. En azından biz, Gonenc Emlak Şirketi olarak Selimiye satılık arsa pazarlamada bu hususları dile getirmeden yer gösterme işlemi bile yapmaktan imtina ediyoruz. Ancak; önümüzdeki günlerde her şey daha berrak olacak, herkes yönünü rahatça belirleyebilir inancındayız.
 
İrtibat: 0532 312 0116


 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Selimiye Emlak | Satılık Arsalar

Selimiye Evleri

Selimiye Emlak | Piyasa Haberleri